Your search results

Trójmiasto idealne na rodzinny wypoczynek

Napisane przez Paulina Iwicka dnia 7 maja 2018
| 0

Trójmiasto to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, które oferuje turystom długie, piaszczyste plaże, niepowtarzalny nadbałtycki klimat oraz multum zabytków i perełek architektonicznych. Bez wątpienia błogi wypoczynek nad polskim morzem będzie należał do udanych. Tutaj po prostu nie ma miejsca na nudę. Przedstawiamy Wam trzy miasta i sześć najważniejszych powodów, dla których warto je odwiedzić. 

Trójmiasto to najbardziej rozpoznawalna aglomeracja w Polsce, posiadająca swój unikalny mikroklimat. Jest tu cieplej i spokojniej niż w innych miastach położonych nad Bałtykiem. A świetnie rozwinięta baza turystyczna sprawia, że przyjezdni czują się wprost, jak u siebie w domu. 

Gdański bursztyny 

Biżuteria z bursztynowymi dodatkami ma coraz większe grono miłośników. Bałtyckie złoto zyskuje coraz większe wzięcie, ze względu na swój intensywny, koniakowy odcień i oryginalne inkluzje, których nie odnajdziemy w żadnych kamieniach szlachetnych. Co więcej, w 2006 roku otwarto w zabytkowym budynku gdańskiego więzienia – Muzeum Bursztynu. Turyści, mogą w nim podziwiać kosztowne eksponaty: elegancko zdobione szkatuły, medaliony, ołtarzyki czy bardziej nowatorskie elementy biżuterii, w których wykorzystano ten unikatowy surowiec. 

Katedra w Oliwie 

Najdłuższy, mierzący aż 107 m wysokości kościół w Polsce, wpisany na listę pomników historii, prezentuje się niezwykle imponująco. Dwie smukłe wieże, barokowy portal z bogato zdobionymi fasadami – skrywa w sobie przepiękne arcydzieła sztuki religijnej. W środku znajdują się aż 23 marmurowe ołtarze. Na największym z nich, stworzona została niezwykła kompozycja, która przedstawia niebiańskie zastępy skryte w obłokach. Warto wspomnieć również o jeszcze jednej ważnej kwestii – mianowicie, wspaniałych organach, które rozbrzmiewają, a zasila je ponad 511 piszczałek! 

Wizytując w Oliwie, nie można zapomnieć o odwiedzinach jednego z najpiękniejszych parków w Polsce, który niegdyś stanowił przyklasztorny ogród. Park Oliwski, to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku gdańszczan i wycieczkowiczów. Znajduje się w nim wiele cennych i rzadko spotykanych gatunków roślin i drzew, które możemy podziwiać, m.in. w palmiarni. W jego okolicach znajduje się także Ogród Botaniczny oraz zabytkowy Pałac Opatów. Pośród przyrody i zadbanych alejek parkowych, możemy udać się na romantyczny spacer bądź zwyczajnie wypocząć. Ciekawym miejscem są też groty szeptów, zwane też Uszami Dionizos. Niesamowita akustyka pozwala dwóm osobą przebywającym w przeciwległych grotach, odbywanie rozmowy szeptem. 

Fortyfikacje 

Stałym punktem wycieczkowiczów jest również wizyta przy Pomniku Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Dlatego udając sę tam, warto zajrzeć w stronę starego kompleksu fortyfikacji. Gdańskie Grodzisko i znajdująca się tam Góra Gradowa jest najwyższym punktem w mieście, z którego rozpościera się bajeczny widok na panoramę Gdańska. Pobliskie floty napoleońskie, zespół poszpitalny czy reduta – to kilka godzin intensywnego zwiedzania. 

Muzea na wodzie 

Nic tak nie wzbogaca edukacyjnie pobytu, jak wizyta w porcie i zwiedzanie “emerytowanych” okrętów, które pełnią funkcję muzeów. Trójmiejskie pływające obiekty muzealne, to m.in. niszczyciel ORP “Błyskawica”, “Dar Pomorza” czy SS “Sołdek” – pierwszy statek, który został skonstruowany w całości, w powojennej Polsce. Taka wycieczka po dawnych okrętach to z pewnością niesamowita retrospekcja w czasie.

 

Latarnia morska w Sopocie 

W Sopocie, oprócz przyjemnego spaceru po molo oraz tłumnie obleganą ulicą Bohaterów Monte Cassino – warto odwiedzić również latarnię morską, która początkowo była częścią sopockiego zakładu balneologicznego. Jednak w 1975 roku, po gruntownej przebudowie – niewielka wówczas wieża, została wyposażona w źródło światła, z czasem zyskując oficjalny status latarni, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach, punkt obserwacyjny na całe Trójmiasto, Zatokę Gdańską oraz sopockie molo. 

Klif orłowski 

Pomiędzy Gdynią, a Sopotem, na obrzeżach Kępy Redłowskiej rozciąga się Klif Orłowski. Ten 650 metrów ciągnący się stromy brzeg jest częstym miejscem wycieczek osób, które marzą by oderwać się od miejskiego zgiełku i odpocząć na łonie przyrody. Spacerując po skarpie można zobaczyć także widok na rozciągającą się Mierzeję Helską oraz Port w Gdyni. Dla miłośników ciszy i spokoju, z pewnością interesujące będą również liczne ścieżki rowerowe i spacerowe. Ciągnące się kilometrami pośród sosnowych borów zapewnią ciszę i spokój. Za to dla stęsknionych za uderzeniami adrenaliny – nie lada gratką okaże się możliwość wypożyczenia skutera wodnego na jednej z plaż.  

Trójmiejski klimat, co roku kusi swoimi atrakcjami turystów, nie tylko z Polski, ale i całego świata. Wspaniałe miejsca do zobaczenia, czekają na rodziny z dziećmi, grupki przyjaciół, a także na osoby, które pragną w samotności wypocząć, od zgiełku dnia codziennego. Tutaj znajdziesz coś, co sprawi, że wakacje nad morzem będą niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. 


Znajomość miejsca, do którego się jedzie z pewnością ułatwi planowanie urlopu. Dlatego chcąc spędzić niezapomniane chwile, pamiętaj również o odpowiednim noclegu. W The Guardian Dog Property posiadamy szeroką bazę pokoi do wynajęcia. Zapraszamy do kontaktu +48 577 833 400 lub do wypełnienia naszego formularza w zakładce kontaktna tgdproperty.pl 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.