Your search results

Zamieszkaj na krańcu świata, za niecały milion złotych!

Napisane przez Paulina Iwicka dnia 30 kwietnia 2018
| 0

Kupienie wyspy w Polsce graniczy z cudem – na szczęście istnieją oferty, z innych krajów, które dają nam taką możliwość. A ta, o której dzisiaj napiszemy jest szczególnie wyjątkowa. Nie tylko pod kątem atrakcyjności, ale także ceny. Pickersgill Premises, zwana również Burdens Point, to wyspa, na której spacer wzdłuż zatoki jest podobno – “najpiękniejszym miejscem na świecie”. 

Wyspa w Kanadzie 

Te niesamowite i wyjątkowe miejsce, znajduje się w jednej z prowincji w Kanadzie – Nowej Fundlandii i Labradoru. A dokładniej, w okolicy miasta Salvage znajduje się wyspa, zwana Pickersgill Premises, która jest wystawiona na sprzedaż – jej cena może niektórych zaskoczyć! Otóż, obecny właściciel życzy sobie za wyspę plus znajdujące się tam budynki – zaledwie 350 tysięcy dolarów kanadyjskich, czyli około miliona złotych. Rzeczywiście jest to kwota na lokalne warunki, bardzo atrakcyjna, ba – nawet biorąc pod uwagę polskie zarobki, wydaje się być rozsądnym zakupem. 

Niezwykła historia 

Oba domy, które znajdują się na Pickersgill Premises, zostały wybudowane w 1912-1914 roku, a zamieszkiwały je dwie rodziny – Burdenn i Dunn, żyjące głównie z połowu dorsza. Niestety, w połowie lat 60. ubiegłego wieku, miejscowa powódź zniszczyła most, łączący wyspę z resztą miasta. Co spowodowało, że większość mieszkańców przeniosła się do miasteczka. 

Posiadłość łącznie liczy jedną łazienkę oraz 7 sypialni. Oprócz domów – na wyspie znajdują się także zabudowania gospodarcze oraz cmentarz, na którym są pochowani dotychczasowi mieszkańcy. Jak informuje agencja nieruchomości CIRCA, która pośredniczy w tej ofercie – jest to idealne miejsce do wypoczynku, jak i do prowadzenia farmy agroturystycznej. 


Posiadanie własnej wyspy wydaje się być nieosiągalnym marzeniem. Jednak czasem wystarczy niewiele by stać się właścicielem swojego prywatnego skrawka na ziemi. W The Guardian Dog Property również nie brakuje ciekawych ofert z trójmiejskich terenów. Zapraszamy do kontaktu +48 577 833 400 lub na Jaśkową Dolinę 9/4 w Gdańsku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.