Your search results

“Człowiek orkiestra” – czyli słów kilka o agencie nieruchomości

Napisane przez Paulina Iwicka dnia 19 marca 2018
| 0

W każdym zawodzie umiejętności to rzecz święta – posiadanie pewnych cech zdolności, jest przecież gwarancją powodzenia i być może przyszłego sukcesu. Nie inaczej jest w branży nieruchomości.  Co jest kluczowe w wykonywaniu tego zawodu? 

Wielu pośredników podkreśla, że najważniejsze w tej profesji są: wiedza, doświadczenie i nieustanne dokształcanie się. Nie wystarczą raz zdobyte informacje i umiejętności – zmiany na lokalnym i krajowym rynku przebiegają niezwykle szybko i dynamicznie, dlatego ważne jest, odpowiednie przygotowanie się na każdą ewentualność. Drugim równie istotnym walorem jest wytrwałość. Zdobycie zaufania drugiego człowieka, kontakt z klientami, trudne do sprzedania obiekty – bez uporu, cierpliwości i zaangażowania, nie ma mowy o przyszłym triumfie.

1. Komunikatywność i dobra organizacja

Praca pośrednika nieruchomości to dialog, a nie suche przekazywanie informacji. Nie jest tajemnicą, że dobry agent to człowiek niezwykle rozmowny, dla którego pogawędka przez telefon lub w bezpośrednim kontakcie z drugą osobą, jest czymś naprawdę przyjemnym i bezproblemowym. Nic tak nie buduje wyższej samooceny, jak rozmowa w trakcie pracy z klientem, mediacje, a często też zdalne kierowanie częścią zadań. Dlatego umiejętność zwięzłego i klarownego przekazywania myśli jest nieodzowną rzeczą w tej branży.

Nie możemy zapomnieć również o dobrej organizacji czasu – bowiem jest to praca, która odbiega zdecydowanie od znanego nam, klasycznego etatu. Elastyczność i dyspozycyjność – to drugie imię agenta 🙂 

2. Odwaga 

Pośrednikowi nigdy nie może zabraknąć zimnej krwi. Niejednokrotnie stawia wiele spraw na ostrzu noża, gdy zależy od tego powodzenie interesanta, którego obsługuje. Odwaga niezbędna jest także przy planowaniu sprzedaży, gdyż nieustannie zmieniający się rynek wymusza stosowanie ryzykownych strategii, których celem jest zapewnienie szybkiej transakcji. Zgadzamy się z tym w 100% – działanie w nieruchomościach to praca dla twardziela, bo zimna krew odróżnia profesjonalistę od amatora.

3. Kreatywność 

Konkurencja na rynku determinuje stosowanie nietypowych rozwiązań. W wielu przypadkach, nie wystarczy przemyślana strategia promocji czy dobre przygotowanie oferty. Wykorzystywanie wszelkich możliwości, szczególnie tych społecznościowych, w znaczący sposób podbija sprzedaż. 

4. Operatywność 

Szybka transakcja nieruchomości jest niezwykle złożonym procesem. Oczywiście, na sukces klienta pracuje cały sztab specjalistów, ale to właśnie w rękach agenta spoczywają najważniejsze zadania i obowiązki. Pogodzenie ich wszystkich w czasie, oprócz dobrej organizacji – wymaga niebywałej zaradności i sprawności w działaniu, które pozwalają się wybić na tle konkurencji.

5. Cierpliwość 

Cierpliwość popłaca – jak w każdej życiowej sytuacji, tak i w sprzedaży nieruchomości, nic nie przychodzi łatwo. Czasem na efekty trzeba poczekać dłużej niż pierwotnie wielu z nas zakładało, ale jak pokazuje przyszłość: najlepsze rzeczy, przychodzą na końcu. W takiej sytuacji niezbędna jest doza cierpliwości, która pozwala zachować zimną krew i motywację. Każde, nawet najmniejsze niepowodzenie jest dla człowieka szansą na nowe umiejętności. Wyniki przychodzą zawsze, a stracony zapał ciężko odzyskać.

6. Upór

Walcz do końca, nigdy się nie poddawaj, nawet jeśli inni przestali wierzyć w sukces – to dewiza, która jest bliska agentom The Guardian Dog Property. Z uwagi na wielość czynników, które wypływają na powodzenie transakcji, każdy pośrednik musi liczyć się z dużą ilością sytuacji, które mogą pogrążyć jego plany. Kluczem do sukcesu jest niezrażanie się niepowodzeniami i pewne kroczenie do mety. Bo póki nieruchomość jest na rynku, to ani na chwilę nie można “spuścić ręki” z pulsu sprzedaży. 

7. Sumienność 

Często sumienność jest trampoliną dla rekomendacji. Bowiem ilość obowiązków, które spoczywają na barkach przedstawiciela nieruchomości, wymaga ciągłej koncentracji i skrupulatności. W jego pracy, nie ma miejsca na niedbalstwo i lekceważenie. Usługa, którą wykupuje klient, ma ustrzec go przed wszelkimi błędami, które mógłby popełnić sam, na drodze samodzielnej transakcji. 

8. Odpowiedzialność 

Te cechę celowo umieściliśmy na szarym końcu – bo to właśnie ją zapamiętujemy najbardziej. Dobry agent nieruchomości nigdy nie może zapomnieć, że bardzo często obraca dobytkiem, całego życia klienta. Z tego powodu każda decyzja, jaką podejmie musi być kilka razy przemyślana i sprawdzona.

Agenci The Guardian Dog Property, jednoznacznie podkreślają, że równie ważne jak powyższe kluczowe aspekty są: samodzielność i ciągłe podnoszenie kwalifikacji, gdyż przy obecnym rynku – posiadanie wyłącznie teoretycznej wiedzy technicznej, nie jest już wystarczające. Równie isotne jest także dobre nastawienie i wytrwałość – praca na “jakość, a nie jakoś” zostaną pozytywnie zapamiętane przez klientów, dzięki czemu damy się poznać z tej lepszej, bardziej ludzkiej twarzy. 

Pośrednik to zawód szczególny – konkurencyjny rynek, rosnące wymagania klientów i rozwój samej marki, która dąży do jak najszybszego rozwiązywania problemów, z jakimi boryka się przeciętny człowiek, wymuszają parcie nieustannego rozwoju. Przecież każdego dnia można zrobić coś lepiej, szybciej, efektywniej. Dlatego mierząc się z wymagającymi sprzedażami niejednokrotnie uzbrajają się w doświadczenia i nowe pomysły, które wpływają na kolejne działania. Ot, nieustanna kreatywność w połączeniu z innowacyjnością, to klucz do sukcesu i serca klientów.


Niezbędne w pracy agenta nieruchomości są wiedza i doświadczenie, które w połączeniu z powyższymi kompetencjami, nadają mu miano “człowieka orkiestry”. Myślisz, że tacy ludzie nie istnieją? Zapraszamy do kontaktu ze sztabem profesjonalistów The Guardian Dog Property,  którzy znani są z tego, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych: +48 577 833 400.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.