Your search results

Myślisz: NIERUCHOMOŚĆ, mówisz: POŚREDNIK

Napisane przez Paulina Iwicka dnia 31 stycznia 2018
| 0

Szukanie idealnego gniazdka to dla większości, nie lada wyzwanie. Decyzja o tym, czy ma to być mieszkanie, gotowy dom czy działka, na której stworzymy własny kąt – to najważniejsze pytanie jakie powinniśmy sobie zadać. W wielu tych przypadkach wspomagamy się pomocą rodziny bądź przyjaciół. Ale możesz liczyć również na pomocną dłoń biura nieruchomości, które doradzi nie tylko w kwestii wyboru idealnego miejsca do życia….

…Notariusz, księga wieczysta, podatek od nieruchomości...- w gęstwinie skomplikowanych haseł można się pogubić. Tym bardziej, gdy do tej pory nie mieliśmy okazji zapoznać się z tematyką obrotu nieruchomościami, od tej fachowej i trudniejszej strony. 

Pośrednik pełni rolę przewodnika. Z wieloletniego doświadczenia wiem, że jego obecność jest najbardziej potrzebna podczas uzgadniania szczegółowej transakcji. Każdy klient ma inną osobowość, inne oczekiwania, ambicje i wymagania. Wtedy wiedza agenta, który przeanalizuje sytuację, przedstawi różne warianty transakcji – naprawdę jest bardzo przydatna. Oczywiście trudno wyobrazić sobie formalny obowiązek korzystania z jego usług – jest to bardziej przejaw zdrowego rozsądku i wyobraźni – ocenia Stanisław Hallmann, doświadczony agent biura The Guardian Dog Property

 

 

Pośrednik, opiekun, doradca

Mówi się, że pośrednik nieruchomości to zawód zaufania. To dobre określenie, bo znający się na swoim fachu agent jest nie tylko doradcą i handlowcem, ale też powiernikiem naszych wątpliwości – od tych finansowych, poprzez rodzinne, często na zdrowotnych kończąc. To osoba „na dobre i na złe”, która posiada doskonałą intuicję i zdolności interpersonalne. 

W wielu przypadkach pośrednicy znają też „zaplecze” całej transakcji, która jest dla nas bardzo emocjonującym momentem. Zapoznają się ze wszystkimi faktami dotyczącymi naszej decyzji o kupnie, wynajmie lub sprzedaży mieszkania, a ich empatyczne podejście i wsparcie pozwala lepiej przejść przez cały stresujący proces finansowych operacji. 

Człowiek z pasją 

Zamiłowania do pracy – tego pośrednikowi nie można odmówić. Sprzedaż domów czy mieszkań należy do szczególnego segmentu rynku, a sam moment transakcji wywołuje wiele emocji. Oprócz tego, że nieruchomości stanowią dobro materialne, to mają też w sobie wyjątkową wartość sentymentalną – człowiek potrafi się do nich bardzo przywiązać. Ot, cała masa pięknych wspomnień o chwilach spędzonych z najbliższymi, w czterech ścianach rodzinnego domu – tego nie da się wymazać… 

 

Dlatego ktoś pośredniczący w sprzedaży czy w wynajmie Twojego dobytku lub też towarzyszący przy zakupie nowego lokum – po prostu kocha, to co robi. Pełna dyspozycyjność – różne, nierzadko późne pory prezentacji nieruchomości czy zwykła przyjacielska rozmowa przez telefon z klientem. W żadnym razie nie będzie tu przesadą słowo pasja. Wykonując swój zawód, pośrednik jest świadkiem i towarzyszem ważnych chwil w życiu swoich klientów, a jednocześnie musi dbać, by cały przebieg transakcji odbył się sprawnie i bez żadnych komplikacji. 

Pośrednik – powierzyciel trudnych spraw

W momencie, gdy zamierzasz kupić mieszkanie – decydujesz się na jedną z najszczęśliwszych, jak i najważniejszych decyzji w Twoim życiu. Oprócz tego, że przeznaczasz na nią większość oszczędności, to często w grę wchodzi także zapożyczanie się w banku. A dodatkowo dochodzi kwestia znalezienia wymarzonego lokum. 

Ta z pozoru prosta rzecz okazuje się ogromnym wyzwaniem – szczególnie w dzisiejszych warunkach, kiedy podaż nieruchomości jest bardzo wysoka. Odnalezienie się w tej dżungli ofert, a następnie wyselekcjonowanie tych najlepszych, pochłania bez reszty. A gdzie czas na resztę obowiązków? 

W takiej sytuacji skorzystanie z pomocy kogoś doświadczonego jest pierwszym, ale jakże ważnym krokiem w kierunku spełnienia swojego marzenia. W końcu potrzebujesz osoby, która pomoże dokonać właściwego wyboru, przedstawi atuty oraz wskaże wady interesującej interesującej Ciebie nieruchomości, a co więcej oszacuje jej realną wartość i przeprowadzi przez skomplikowane formalności i zawiłości prawne. 

Podobnie jest w przypadku, gdy chcesz sprzedać nieruchomość. Nawet jeśli cechuje Ciebie samodzielność i umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji, to pamiętaj, że przy tak poważnych transakcjach pomoc agenta jest wręcz niezbędna. Bo po pierwsze – odpowiednio przygotuje lokal do sprzedaży, a po drugie – odpowiednio opisze ofertę i oszacuje cenę, a w kolejnych etapach – ustali warunki umowy sprzedaży.

Wyzwanie, jakim jest samodzielne poszukiwanie nieruchomości lub kupca czy najemcy na nią, zazwyczaj szybko nas przerasta. Duża ilość portali, konieczność odpowiadania na liczne telefony i e-maile (jeśli chcemy sprzedać lub wynająć mieszkanie), zawrotne tempo życia w dużych miastach – to wszystko wpływa na to, że szybko czujemy się wyczerpani. 

Tymczasem pośrednik ma zwykle dostęp do ogromnej bazy mieszkań, domów, lokali czy działek na sprzedaż, spośród których nie wszystkie publikowane są na ogólnopolskich portalach ogłoszeniowych. Poza tym posiada rozległe kontakty, tak jak The Guardian Dog Property, które szybciej pomoże Tobie znaleźć nieruchomość i zrealizować wymarzoną  transakcję.

Zawód pośrednika nie jest przez Polaków postrzegany jako jeden z tych niezbędnych i szczególnie cenionych, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych niemal każda rodzina ma „swojego” agenta nieruchomości, odpowiedzialnego za wszelkie transakcje. Pamiętajmy, że profesjonalny pośrednik to nie tylko dobry sprzedawca, negocjator czy doradca, ale w wielu przypadkach również psycholog, a nawet przyjaciel, który skutecznie pomoże nam w każdej operacji dotyczącej nieruchomości, czyli najcenniejszego dobra materialnego, jakie posiadamy. 


Dobry Agent to dziś nieoceniona pomoc dla osób sprzedających, kupujących lub wynajmujących nieruchomość. Postaw na profesjonalistów i biuro The Guardian Dog Property. Zachęcamy do zajrzenia na stronę tgdproperty.pl lub kontakt telefoniczny +48 577 833 400.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.