Your search results

Idealne życie w ,,polskiej Kopenhadze”!

Napisane przez Paulina Iwicka dnia 23 stycznia 2018
| 0

Zmiana miejsca pracy i przeprowadzka do innego regionu Polski? To spore wyzwanie! Wiąże się przecież z poszukiwaniem mieszkania, szkoły dla dzieci i zapoznaniem się z zupełnie nową okolicą. Jak pokazują sondaże, stolica Pomorza przyciąga wszystkich, którzy pragną nabrać ,,wiatru w żagle” – zarówno prywatnie, jak i zawodowo.

Jakość życia w Gdańsku należy do najwyższych w Polsce! Tutejszy rynek mieszkaniowy jest w czołówce najczęściej wybieranych w naszym kraju, a w ciągu kilku lat przeprowadziło się tutaj ponad 50 tysięcy osób.

Jak myślicie, dlaczego

Szczęśliwi mieszkańcy to spełnione miasto

Każde miasto tworzą ludzie. To ich nastawienie, współpraca i inicjatywy wpływają na ogólny obraz danego miejsca. Dlatego od 2008 roku Gdańsk zleca badaczom z tutejszego uniwersytetu badania na temat jakości życia i szczęścia mieszkańców. Wyniki pokazują, że ponad 80% uznaje się za osoby szczęśliwe, z czego 22% jest zdecydowanie szczęśliwych, a 61% raczej szczęśliwych.
Ale nie bez znaczenia jest także rosnąca ilość inwestycji mieszkaniowych…

Halo, witamy na rynku mieszkań!

W ciągu ostatniej dekady wskutek rosnącego zainteresowania kupujących, mieszkania w stolicy Pomorza podrożały średnio o 37,2% – najbardziej te pochodzące z rynku pierwotnego, o ok. 43,5%. Rośnie również popyt na lokale kupowane pod wynajem. Należy podkreślić zwrotność takiej inwestycji, bo opłacalność najmu nad Bałtykiem należy do najwyższych w kraju! W skali roku na własnym „M” możemy zarobić nawet 6% netto!

Nie zapominajmy o tym, że Gdańsk to miasto „turystyką płynące”. Na najmie krótkoterminowym możemy zarobić dwa razy więcej niż na najmie długoterminowym.

Gdańsk to jedno z miast (obok Warszawy i Krakowa), w którym opłacalność wynajmu krótkoterminowego należy do najwyższych w kraju. Jego położenie w obrębie Trójmiasta sprawia, że jest popularne wśród studentów, turystów i ludzi aktywnie podróżujących po kraju. Oczywiście nie da się ukryć, że taki rodzaj najmu bywa uciążliwy. Turyści często przyjeżdżają i opuszczają lokale o różnych porach, zdarza się też, że wymagają od właściciela wsparcia, np. w wyborze atrakcji czy miejsca zakupów. Dlatego coraz częściej wynajmujący korzystają z pomocy operatora, który w ich imieniu zarządza mieszkaniem – podkreśla specjalista ds. nieruchomości The Guardian Dog Property, Cezary Rękas.

Nasze biuro The Guardian Dog Property posiada doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami. Dbanie o porządek w lokalu i dyspozycyjność dla klientów często oznacza pracę przez całą dobę. Dlatego w Twoim imieniu zadbamy o skuteczną promocję mieszkania, korzystając z kontaktów w naszej bazie, a także zadbamy o kalendarz najmu, który zapewni Ci spokój ducha i gwarancję zysku.

 

Wszystkie drogi prowadzą do… Gdańska

Chyba żadne polskie miasto nie jest tak dobrze skomunikowane jak stolica Pomorza – leży bowiem na skrzyżowaniu dróg lądowych i wodnych. Ale dotrzeć możemy tutaj także drogą powietrzną – i to z 60 lotnisk w 17 krajach. Błędem byłoby nie wykorzystać takiego potencjału i położenia w samym sercu Europy – dlatego od setek lat Gdańsk jest też najważniejszym punktem komunikacyjnym łączącym Skandynawię z południowo-wschodnią Europą.

Dla osób ceniących sobie aktywny styl życia, miasto przygotowało sieć tras rowerowych liczących ponad 671 km – to prawie tyle samo, co droga z Gdańska do Zakopanego! Robi wrażenie, prawda?

 

Nie bez powodu Gdańsk nazywany jest ,,najbardziej rowerowym miastem” – 671 km ścieżek rowerowych, to dobra wiadomość dla zwolenników jednośladów.

Atrakcje na wyciągnięcie ręki

Teatry, muzea, kina, galerie – żyjąc w miejscu, które jest epicentrum rozrywek, aż żal nie skorzystać z możliwości, jakie nas otaczają. Spragnionych wrażeń informujemy, że co roku jesteśmy świadkami ponad 4.100 wydarzeń, które odbywają się nad Bałtykiem.

Z wyjątkowego klimatu sprzyjającego artystom słynie Stary Maneż w Garnizonie. Zlokalizowany na terenie byłej Stoczni Gdańskiej, w scenerii dźwigów i pochylni, znajdziemy Klub B90, tymczasem na Targu Węglowym czeka na widzów Teatr Wybrzeże. Ciekawe wydarzenia zapewnia FETA, czyli plenerowe festiwale teatralne mające renomę na całym świecie, a raz w roku miasto przemienia się w strefę festiwalową z miejscem do tańca i regeneracji oraz muzyczną sceną główną w ramach imprezy Gdańsk Dźwiga Muzę.

Gdańska Starówka to wizytówka miasta – miejsce ,,tętniące życiem”, na którym odbywają się liczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe.

Na granicy Gdańska i Sopotu wznosi się hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena, gdzie odbywają się koncerty światowych gwiazd, a także widowiskowe mecze na najwyższym poziomie. Warto wspomnieć także niezwykły Stadion Energa, którego projektantów inspirowało… naturalne piękno bursztynu!

Bogata oferta festiwali, koncertów czy spektakli teatralnych to nie wszystko. W Gdańsku odbywają się też liczne wydarzenia kongresowe, targowe i wystawiennicze, w tym malowniczy Jarmark Dominikański o wielowiekowej tradycji.

Czas na relaks…

Szum morza, złoty piasek, powiew letniej bryzy i cudowne widoki – oczami wyobraźni wędrujecie już po miejscach, które chcielibyście odwiedzić w czasie urlopu. A może zamiast przyjeżdżać tylko na wakacje… zamieszkać w takim miejscu? 20 kilometrów długości czystych i zadbanych kąpielisk, czyste powietrze, mnóstwo zabytków i atrakcji – a wszystko na wyciągnięcie ręki. Czego chcieć więcej?

Piękne i ciągnące się kilometrami plaże, co roku ściągają do Gdańska miliony turystów. W portalu Trivago nasze miasto znajduje się wśód 100 najbardziej popularnych miejsc, które warto odwiedzić.

 

Myślisz: Gdańsk – widzisz zieleń! Ponad 24% powierzchni miasta to obszary zielone. Bliskość Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, Parku Oliwskiego, rezerwatów przyrody czy Wyspy Sobieszewskiej zapewnia wiele możliwości kontaktu z naturą oraz różne formy odpoczynku.

Bliskość zieleni i przepięknych ścieżek, pozwala odetchnąć od zawrotnego tempa pracy. Spacery z rodziną, spotkania ze znajomymi – dlaczego nie?

 

To jak, po pracy idziemy odpocząć? – Świetnie!

 


Brzmi to aż za nadto idealnie? Może sam spróbuj poczuć klimat Gdańska – nie tylko latem czy zimą, ale przez cały rok. Nasze biuro The Guardian Dog Property jest zawsze do Twojej dyspozycji. Na tgdproperty.pl znajdziecie wiele ofert lokali na sprzedaż oraz wynajem, a nasi profesjonalni agenci ze szczegółami opowiedzą, dlaczego warto zamieszkać w tym magicznym, „bursztynowym” miejscu.
Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego: +48 577 833 400.
Znajdź swoje miejsce na Ziemi – kto wie, może jest nim właśnie Gdańsk? 😉

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.